اخبار برگزیده
خرسندی از روابط تهران و ریاض

رئیس مجلس پاکستان: مقاومت ایران برای دیگر ملت‌ها الگو شده است

رئیس مجلس ملی پاکستان با تاکید بر علاقه ویژه مردم این کشور به روابط دیرینه با جمهوری اسلامی ایران، گفت: مقاومت دلیرانه ایران در برابر چالش‌ها برای دیگر ملت‌های جهان الگو شده است.
اشتراک گذاری
۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۲
133 بازدید
نویسنده : علیرضا مقیمی
منبع : ایرنا
کد مطلب : 664

به نقل از ایرنا ،  «راجا پرویز اشرف» امروز پنجشنبه   در حاشیه دومین روز از برگزاری کنفرانس بین المللی پارلمان در اسلام‌آباد با اعضای هیات جمهوری اسلامی ایران دیدار کرد.

در این نشست «وحید جلال‌زاده» رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، اعضای هیات ایرانی و همچنین «نبی شیرازی» معاون سفارت جمهوری اسلامی در پاکستان حضور داشتند.

رئیس مجلس پاکستان با ابراز خرسندی از حضور هیات ایرانی در مراسم گرامیداشت پنجاهمین سالگرد تدوین قانون اساسی پاکستان، گفت: ایران نه فقط کشور همسایه بلکه ملت دوست و برادر و اولین کشوری است که تشکیل پاکستان را ۷۶ سال پیش به رسمیت شناخت.

وی با اشاره به روابط دیرینه مردم دو کشور به ویژه علاقه نزدیک رهبران حزب مردم که خود وی به این حزب سیاسی پاکستان تعلق دارد، اظهار داشت که ملت ایران با شجاعت تمام مقابل مشکلات و تمام بحران‌ها ایستادگی می کند و مقاومت آن امروز به یک الگو برای دیگر ملت‌های جهان تبدیل شده است.

رئیس مجلس پاکستان: مقاومت ایران برای دیگر ملت‌ها الگو شده است/خرسندی از روابط تهران و ریاض

راجا پرویز اشرف با تمجید از سیاست‌های صلح طلبانه ایران در منطقه به ویژه توافق تهران و ریاض برای عادی سازی روابط دیپلماتیک، افزود که مردم و دولت پاکستان از آغاز روابط میان دو کشور برادر ایران و عربستان خرسندند و این تحول تاثیرات مثبتی در جهان اسلام خواهد داشت.

وی بر لزوم افزایش تبادل‌ هیات‌های پارلمانی میان دو کشور، تقویت همکاری‌های تجاری، صنعت گردشگری و افزایش سفرهای زیارتی از پاکستان به ایران تاکید کرد.

وحید جلال‌زاده، رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی نیز با قدردانی از مواضع ارزشمند رئیس مجلس پاکستان، دعوت «محمدباقر قالیباف» رییس مجلس را به همتای پاکستانی وی برای سفر به ایران تقدیم کرد که با استقبال طرف پاکستانی همراه بود.

وی اظهار داشت که نظم جدیدی در حال شکل گیری در جهان است؛ جایی که منطقه نیز شاهد تشکیل ائتلاف‌ها و اتحادها است لذا دو کشور همسایه باید جایگاه خود را در نظام آتی پیدا کنند.

جلال‌زاده تاکید کرد که بحث تعامل با همسایگان به ویژه پاکستان برای ایران بسیار مهم و حضور هیات مجلس شورای اسلامی در اسلام‌آباد، بیانگر اهتمام ویژه دولت و مجلس جمهوری اسلامی به روابط ارزشمند با پاکستان است.

رئیس مجلس پاکستان: مقاومت ایران برای دیگر ملت‌ها الگو شده است/خرسندی از روابط تهران و ریاض

رئیس و اعضای هیات ایرانی در سومین روز از سفر خود در اسلام‌آباد با «زاهد دُرانی» نایب رئیس مجلس پاکستان نیز دیدار و طرفین پیرامون تقویت دیپلماسی پارلمانی در راستای کمک به گسترش همکاری‌های دوجانبه گفت‌وگو کردند.

نایب رئیس مجلس ملی پاکستان از حمایت‌های مستمر جمهوری اسلامی ایران از دولت و مردم پاکستان به ویژه کمک به اطفای حریق در تابستان سال گذشته که در بخشی از جنگل‌های واقع در ایالت بلوچستان رخ داد، قدردانی کرد.

براساس این گزارش، کنفرانس بین المللی پارلمان روز گذشته با سخنرانی «راجا پرویز اشرف» رئیس مجلس ملی پاکستان و با حضور هیات‌هایی از ۱۸ کشور از جمله ایران گشایش یافت و امروز نشست اختتامیه آن برگزار می‌شود.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در حاشیه این کنفرانس دو روزه با روسا و نمایندگان برخی از کشورهای حاضر در این رویداد بین المللی دیدار کرد.

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *